Windu w finale Startup Fest

Opublikowano: 2014-03-19
W poniedziałek spadła na nas niespodziewana wiadomość. Jesteśmy w finale Startup Fest! Na 300 zgłoszeń do najlepszej dwudziestki jurorzy postanowili wybrać również Windu CMS. Oprócz nas o główną nagrodę zawalczą też: Shoople.pl, MySpiroo, Telmedicin, Shelly Cloud, Automater, Brix.io, Prześwietl.pl, NUTLANDIA, Harimata, Tidio Elements, Wooloo.pl, Magnesowy, Selly, Enteye, Social WiFi, BoxOfAds.com, Ecologic, Audiofy, Clouto.

z15530110Q,Startup-Fest

Co to oznacza dla nas? Przede wszystkim - konieczność ciężkiej pracy. Jeszcze cięższej. Po piątkowej euforii (nie spodziewaliśmy się, serio!), kiedy poskromiliśmy już wszystkie wybuchy radości, po raz kolejny zdaliśmy sobie sprawę z oczekiwań wiszących nad Windu jak burzowa chmura. Coraz więcej ludzi obserwuje projekt i czeka na efekty ostatnich miesięcy nie tylko naszej pracy: wygranych konkursów, udzielonego nam wsparcia, konsultacji, całej tej życzliwości i zainteresowania, które ostatnio od Was dostawaliśmy. Wiemy, że wielu z Was:  naszych fanów, kibiców, mentorów, partnerów biznesowych i potencjalnych inwestorów nazwyczajniej w świecie patrzy nam na ręce i czeka na namacalne efekty. I bardzo dobrze! To daje dodatkową motywację. Wiem, że po miesiącach opowiadania o planach, ambicjach i szkicach wdrażanego Windu SaaSowego , ktoś wreszcie powie “sprawdzam!” - i będziemy musieli pokazać, co mamy. A mamy coraz więcej - choć ciągle zbyt mało.  

Dlatego poniedziałkowe wyróżnienie i zbliżający się finał Startup Fest to po prostu kolejny deadline, do którego musimy się spiąć i doszlifować kolejne narzędzia. Ale nie tylko. Po raz kolejny musimy usiąść na tyłkach i zastanowić się -  już któryś raz z kolei - nad koncepcją biznesową. Przegadać kolejne kroki, ustalić ścieżkę rozwoju na kolejne tygodnie i miesiące. To niełatwe. Nic nie jest stałe, na tym etapie projektu musimy być elastyczni do granic możliwości. Co dzień pojawiają się nowe dane, nowe przeszkody, nowe możliwości i - co najgorsze - nowe pomysły. I oczywiście każdy jest tym najlepszym, każdy tym jedynym, wartym wdrożenia. Tyle tylko, że czasu jest zawsze zbyt mało, więc trzeba te pomysły bezlitośnie ubijać, wrzucać na listę “do zrobienia po uzyskaniu inwestora”. Czyli kiedy? Nie wiadomo.
Trzeba dokonywać selekcji, nie można przywiązywać się zbytnio do jednej wizji. Dlatego praca nad startupem to nie tylko wymyślanie nowych narzędzi i pisanie kodu - przekonaliśmy się już, że to również żmudna praca koncepcyjna, walka o przejrzysty, klarowny i spójny obraz tego, do czego dążymy.

Dlatego 27 i 28 marca będziemy walczyć nie tylko o wygraną, ale przede wszystkim o zdobycie nowych doświadczeń. Startup Fest dla nas oznacza możliwość konsultacji projektu z mentorami, podzielenia się wątpliwościami i uzyskania wartościowego feedbacku. A jeśli przy okazji uda się nam ugrać coś więcej, nie będziemy narzekać! ;)

Więcej o imprezie i najciekawszych projektach, które trafiły do finałowej dwudziestki przeczytacie na stronie SF: www.startupfest.pl/#artykul,24,finalisci-startup-fest-agora-2014

Tymczasem trzymajcie za nas kciuki! :)

Anna Karcz-Czajkowska